Pazartesi, Temmuz 16

75. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Tam Liste

Altın Küre Ödüllerini kim kazandı? sorusunun cevabı belli oldu. Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından her yıl verilen ve Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. 75. Altın Küre ödüllerine, Hollywood’daki cinsiyet eşitsizliğine ve cinsel saldırıya dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “siyah” protestosu damgasını vurdu. İşte kazananların tam listesi!

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

Drama Dalında En İyi Uzun Metraj Film

Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Kazanan: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Müzikal ve Komedi Dalında En İyi Uzun Metraj Film

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Kazanan: Lady Bird

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro – The Shape of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkirk
Ridley Scott – All the Money in the World
Steven Spielberg – The Post

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Timothee Chalamet – Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Tom Hanks – The Post
Kazanan: Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Jessica Chastain – Molly’s Game
Sally Hawkins – The Shape of Water
Kazanan: Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep – The Post
Michelle Williams – All the Money in the World

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Steve Carell – Battle of the Sexes
Ansel Elgort – Baby Driver
Kazanan: James Franco – The Disaster Artist
Hugh Jackman – The Greatest Showman
Daniel Kaluuya – Get Out

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Judi Dench – Victoria & Abdul
Helen Mirren – The Leisure Seeker
Margot Robbie – I, Tonya
Kazanan: Saoirse Ronan – Lady Bird
Emma Stone – Battle of the Sexes

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe – The Florida Project
Armie Hammer – Call Me by Your Name
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Kazanan: Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige – Mudbound
Hong Chau – Downsizing
Kazanan: Allison Janney – I, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Senaryo

The Shape of Water – Guillermo del Toro and Vanessa Taylor
Lady Bird – Greta Gerwig
The Post – Liz Hannah, Josh Singer
Kazanan: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh
Molly’s Game – Aaron Sorkin

En İyi Özgün Müzik

Carter Burwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Kazanan: Alexandre Desplat – The Shape of Water
Johnny Greenwood – Phantom Thread
John Williams – The Post
Hans Zimmer – Dunkirk

En İyi Orjinal Şarkı

“Home” – Ferdinand
“Mighty River” – Mudbound
“Remember Me” – Coco
“The Star” – The Star
Kazanan: “This Is Me” – The Greatest Showman

En İyi Uzun Metrajlı Animasyon Filmi

The Boss Baby
The Breadwinner
Kazanan: Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Yabancı Dilde En İyi Uzun Metrajlı Film

A Fantastic Woman – Chile
First They Killed My Father – Cambodia
Kazanan: In the Fade – Germany/France
Loveless – Russia
The Square – Sweden/Germany/France

Drama Dalında En İyi Televizyon Serisi

The Crown
Game of Thrones
Kazanan: The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This Is Us

Müzikal ve Komedi Dalında En İyi Televizyon Serisi

Black-ish
Kazanan: The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

En İyi Televizyon Mini Serisi veya Filmi

Kazanan: Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Jason Bateman – Ozark
Kazanan: Sterling K. Brown – This Is Us 
Freddie Highmore – The Good Doctor
Bob Odenkirk – Better Call Saul
Liev Schreiber – Ray Donovan

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Caitriona Balfe – Outlander
Claire Foy – The Crown
Maggie Gyllenhaal – The Deuce
Katherine Langford – 13 Reasons Why
Kazanan: Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Anthony Anderson – Black-ish
Kazanan: Aziz Ansari – Master of None
Kevin Bacon – I Love Dick
William H. Macy – Shameless
Eric McCormack – Will & Grace

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Pamela Adlon – Better Things
Alison Brie – GLOW
Kazanan: Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae – Insecure
Frankie Shaw – SMILF

Mini-Seri ve TV Filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu

Robert De Niro – The Wizard of Lies
Jude Law – The Young Pope
Kyle MacLachlan – Twin Peaks: The Return
Kazanan: Ewan McGregor – Fargo
Geoffrey Rush – Genius

Mini-Seri ve TV Filmlerinde En İyi Kadın Oyuncu

Jessica Biel – The Sinner
Kazanan: Nicole Kidman – Big Little Lies
Jessica Lange – Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon – Feud: Bette and Joan
Reese Witherspoon – Big Little Lies

Mini-Seri ve TV Filmlerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christian Slater – Mr. Robot
Kazanan: Alexander Skarsgård – Big Little Lies
David Thewlis – Fargo
David Harbour – Stranger Things
Alfred Molina – Feud: Bette And Joan

Mini-Seri ve TV Filmlerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Laura Dern – Big Little Lies
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz – This Is Us
Michelle Pfeiffer– The Wizard of Lies
Shailene Woodley – Big Little Lies

Cecil B. DeMille Ödülü

Oprah Winfrey

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5